Α.Ε Πρέβεζας vs Α.Ο Πλαγιάς 0-3

Με το διπλό έφυγε από το Δημοτικό Στάδιο Πρέβεζας «Αθανασία Τσουμελέκα» σήμερα 7 Οκτωβρίου 2017 η ομάδα του Α.Ο Πλαγιάς, καθώς επικράτησε 0-3 για την 3η αγωνιστική της Α ΕΠΣ Πρέβεζας- Λευκάδας της Α.Ε Πρέβεζας.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 12ο λεπτό με δυνατό σουτ του Μωραΐτη Β έξω από τη μεγάλη περιοχή, με τον ίδιο παίχτη να απειλεί και στο 15ο λεπτό. Στο 18ο λεπτό ο Ζέρης έχασε κλασική ευκαιρία να φέρει το ματς στα ίσα αφού βρέθηκε τετ α τετ με τον Καταγή αλλά δε μπόρεσε να σκοράρει. Στο 39ο λεπτό η Πλαγιά απείλησε με τον Σταμουλάκη με τη μπάλα να φεύγει λίγο άουτ.